Sanica, elektrikli forklift üretimine soyundu

Sanica, elektrikli forklift üretimine soyundu

Sanica markası ile banyo malzemelerinde global üretici olan Fatinoğlu Holding, panel radyatör, kombi ve alt yapı ve üst yapı plastik boru alanında da faaliyet yürütüyor. Holding son olarak elektrikli forklift ile farklı bir sahaya adım attı.

Fatinoğlu Holding, 1987 yılında banyo küveti ile sanayiciliğe başlayan bir grup. Bugün Sanica markası ile alanında dünyanın 5’inci en büyük üreticisi arasında yer alıyor. Yıllar içinde panel radyatör, kombi, boru gibi alanlarda üretimini çeşitlendiren grubun bugün 3 ülkede 8 fabrikası, 80’den fazla pazara ihracatı var. İngiltere ve Macaristan’daki depoları, Kanada ve Rusya ofisleriyle büyük bir coğrafyaya ulaşıyor.

Yatırımcı yönü ile öne çıkan grupta yakın zamanda yeni bir üretim heyecanı yaşandı. Elektrikli forklift Sanica’nın yeni yatırım alanı oldu. Fatinoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Fatinoğlu, “Elektrikli forklift Türkiye’nin önemli bir ihtiyacıydı” diyor. Fatinoğlu, “Elektrikli forklift, 1 ile 3 yıl arasında yakıt ve servis maliyetiyle kendini amorti ediyor. Çevreci, doğa dostu, hijyenik bir ürün. Zaten başta Almanya olmak üzere AB ülkelerinde dizel forklift kullanımı yasaklandı. Egzos gazı nedeniyle gıda merkezli tüm toptan yerlerde sağlık açısından kullanılmaması gerekiyor. Biz de de kapalı alanlarda kullanımı yasak ancak ciddi bir denetim olmadığı için kullanılmaktadır” diye konuştu.

Tümünü oku