İstanbul, Beylikdüzü

Abidin Nesimi Fatinoğlu Anadolu Lisesi

Okul Tarihçesi

Fatinoğlu Holding olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Selçuklu mimarisi esas alınarak yapıldı. Milli eğitim Bakanlığı'ına bağışta bulunduğumuz 24 dershaneli Anadolu Lisesi 2012-2013 ders yılına mekatronik, lojistik, plastik ve grafik bölümleri ile başladı. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında; 24 şube, 22 derslik, 4 Laboratuvar, 2 Çizim Atölyesi, 900 Öğrenci, 4 İdareci, 44 Öğretmen, 5 Yardımcı Personel ile bugünkü çağdaş kimliğine kavuşmuştur.

Barış Mah. Eğitim Vadisi Bulvarı No:26 Beylikdüzü adresinde bulunan Abidin Nesimi Fatinoğlu Anadolu Lisesi öğrenimini esas dil Türkçe ve Yabancı Dil İngilizce olarak sürdürmektedir.

Bu özel mekanda, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli branşlarda öğretmenlerce dersler verilmekte olup, Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarına uygun, Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetinin değerlerine bağlı, ülkesini seven çağdaş gençler yetiştirmek temel hedeftir.

Yıl içinde yapılan kültürel, sosyal, spor, müzik ve mesleki etkinliklerle öğrencilerin beceri ve sorumlulukları geliştirilmektedir. Tüm çalışma ve etkinlikler, resmi sosyal medya hesapları ve okul web sitesinden takip edilebilmektedir.

Sponsorluklarımız

2012-2013 Futbol sezonunda, Süper Lig ekiplerinden Elazığspor ile Sanica Boru arasında isim hakkı sözleşmesi imzalandı. Elazığspor Tesisleri’nde düzenlenen törende kulübün isminin ”Sanica Boru Elazığspor” olmasını öngören 1 yıllık sözleşmeye imza atıldı. SANICA, yapılan sponsorluk anlaşmasını sosyal sorumluluk olarak görmüş, üretim tesislerinin de bulunduğu şehre ve şehrin takımına katkı sağlamak amaçlı destek vermiştir.