FATİNOĞLU HOLDİNG İK UYGULAMALARI

Fatinoğlu Holding İnsan Kaynakları olarak, İK uygulamalarımızı gerçekleştirirken bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımızla birlikte nitelikli hizmet anlayışı sunmayı, akılcı çözümler üretmeyi önemsiyoruz. Performans ve verimliliği ön planda tutmayı hedefliyoruz.

Grubumuzda açık pozisyonlarda Kariyer Net üzerinden ilan verilmekte ve başvurular Kariyer Net üzerinden KVKK şartlarına uygun olarak alınmaktadır.

Yeni çalışanların şirkete kazandırılması sürecinde; görevin gerektirdiği bilgi ve tecrübeye sahip, yetkinlikleriyle Grubumuzu temsil edebilecek, katma değeri yüksek, eğitim almış, sorumluluk sahibi, takım çalışmasına yatkın adaylar mülakata davet edilirler.

Her yönetim kademesinden sağlanan katılım ile grup mülakatları, vaka çalışmaları, sunumlar, İngilizce mülakat ve referans araştırma aşamaları gerçekleştirilmektedir.

Seçim aşamasından sonra İşe alım süreci olumlu olan adaylar Fatinoğlu Holding Ailesi’ne katılmaktadırlar.

Fatinoğlu HoldingAilesine katılan adaylar Fatinoğlu Holding tanıtımını içeren oryantasyon programına tâbi tutulmaktadırlar.

Kariyer Yönetimi

Grubumuzda üretim politikalarımıza göre performansını sürekli yükselten, çalışmalarıyla katma değer yaratan ve daima en iyisine odaklanan çalışanlarımız, Fatinoğlu Holding kariyerinde en üst noktalara kadar yükselme imkânına sahip olurlar.

Grubumuzun değerlerini benimseyen ve titizlikle işini yürüten uzman çalışanlar öncelikli olarak değerlendirilir. Bu nedenle, yöneticilerimiz birçok kez kendi içimizden yetişirler.

Performans Sistemi

Tüm çalışanlarımız, performansa tabidirler. Hedeflerin, sonuçların objektif olarak değerlendirildiği bu uygulama senede 1 kez değerlendirilmektedir.

Eğitim ve Gelişim

Fatinoğlu Holding’e katılan çalışanlarımıza, çalışma hayatlarına katkı sağlamak üzere İSG eğitim programı düzenlenmektedir.

Yine işe alınan tüm çalışanlarımıza işbaşı eğitim programları düzenlenmekte ve işe adapte olmalarında katkı sağlanmaktadır.

Ücretlendirme

Ücretlendirme, temel olarak performansa ve yetkinlik değerlemelerine dayalıdır. Bu çerçevede Ücret artışları, yılda bir kez gerçekleştirilir.

Sosyal Haklar

Tüm çalışanlarımız SGK güvencesi kapsamındadır.

Grup çalışanlarımız için servis imkânı bulunmaktadır. Servis imkanından yararlanamayan çalışanlarımızın aylık toplu taşıma ücretleri karşılanmaktadır.

Grup çalışanlarımıza anlaşmalı catering firması vasıtasıyla yemek hizmeti verilmektedir.

İzin Uygulaması

Çalışanlarımız için,

  • 1 yıldan 5 yıla kadar 14 iş günü,
  • 6 yıldan 14 yıla kadar 20 iş günü,
  • 15 yıl ve daha fazlası 26 iş günü izin uygulanır, diğer izinler için İş Yasası hükümleri geçerlidir.