Sanica, Elazığ’da 5 tesise ulaşacak

Sanica, Elazığ’da 5 tesise ulaşacak

Elazığ’da yaptığı yatırımı büyütme hedefinde olan Sanica Boru kapasiteyi artırmak için harekete geçti. Kentteki fabrikası üç binadan oluşan Sanica, yılsonunda kapasiteyi artırmak için 5 binaya ulaşmış olacak. Böylece firma Doğu’nun en büyük tesislerinden birini de kurmuş duruma gelecek. 

Sanica Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Fatinoğlu, “Senenin sonunda bu tesisler üretime başlamış olacak” diyerek, “Burada altyapıdaki 2 metre çapına kadar olan borular üretilecek. Şimdi artık boru gruplarında ihtisas özellikli tüm boruları yapar hale geldik” açıklamasını yaptı.  

Radyatörde de bu sene yüzde 30 kapasite artıracak bir formül geliştirdiklerini kaydeden Fatinoğlu, şunları kaydetti: “İstanbul’daki panel radyatör tesisimizde 5 milyon dolarlık bir teknolojik yatırımla hızımızı artırdık.  Böylece bu sekiz ayda yüzde 20 kapasite artışını sağladık. Biz yurtdışından artan talepler doğrultusunda limanı olan bir yerde yatırımımızı geliştirmek istiyoruz. Bunun için yer çalışmalarımız devam ediyor. Akhisar, Karadeniz Ereğli ve Trakya üçgeninden birinde yatırımımızı taşıyacağımız uygun bir yer arıyoruz. 100 bin metrekare kapalı bir üretim merkezi kuracağız. İlk etapta panel radyatörü taşıyacağız. Daha sonra diğer grupları da oraya taşıyacağız. Çünkü artık İstanbul’da sanayinin yaşaması mümkün değil. Burada üretim maliyetleri çok yüksek. İstanbul pahalı bir şehir, işçilik maliyetleri çok yüksek. Bu nedenle uluslararası alanda rekabet edemiyoruz. Bu taşınmamın bize bütünüyle 110-120 milyon liraya mal olacağını öngörüyoruz.” 

tümünü oku